Попередній місяць Грудень Наступний місяць Попередній рік 2018 Наступний рік
         
ВИПАДКОВЕ ФОТО
Чемпіонат України з фрі-файту серед юніорів та дорослих та Всеукраїнський турнір пам

Тренування з мікс-файту

ПАРТНЕРИ

Лого ІФОФБМ

Лого Ютім
Розгорнути
11.6.2013

Особливості харчування спортсменів після тренування


Під час тренувань наш організм випробовує інтенсивні навантаження. Правильно обрана стратегія й тактика заняття - необхідна умова успіху. Однак, варто враховувати й фактори, що впливають на досягнення бажаного результату вже після відвідування спортзалу.

спортсмен Їсть

По-перше, відразу після тренувань не рекомендується споживати велику кількість рідини. Це може привести до серйозних порушень життєво важливих функцій організму. Під час фізичних навантажень ми інтенсивно потіємо, а з потім виводиться не тільки вода, але й солі. У результаті, надлишкове споживання рідини відразу після тренування може привести до розбухання тканин і органів.

Однак, помірна кількість легкозасвоюваних вуглеводів (500-700 мл солодкого компоту або соку) просто необхідно для відновлення водного балансу й заповнення енергетичних витрат.

Норми споживання їжі і її калорійність залежать від цілей проведення тренування. Якщо Ви прагнете скинути зайву вагу (зменшити як м’язову масу, так і підшкірний жир), то протягом трьох годин після тренування їсти не рекомендується. Потім варто надати перевагу овочам і фруктам. Зауважте, що рекомендується вживати соки для того, щоб поступово відновлювати енергоресурси організму.

Якщо ж Ваше завдання - збільшити м’язову масу, то після закінчення півторигодинних інтенсивних занять спортом необхідно з’їсти не менш 100 г білкової їжі - нежирного м’яса, птиці, горіхів.

Найчастіше відразу після тренування ми поспішаємо в душ. Гігієнічні процедури після відвідування спортзалу необхідні. Але не слід зловживати високими температурами (приймати гарячу ванну або паритися в сауні). Справа в тому, що під час фізичних вправ наше тіло в буквальному значенні розігрівається. Додатковий жар може зашкодити здоров’ю, адже серце одержить додаткове навантаження, почнеться інтенсивне потовиділення. А виснаження запасу рідини в організмі призводить до запаморочень, відчуття слабкості. Після тренувань краще “охолонути” або прийняти теплий душ.

Одним з неприємних моментів, що чекають запеклих відвідувачів фитнес-центрів, є біль у м’язах, що наздоганяє нас через якийсь час (звичайно наступного дня) після інтенсивного тренування. Причиною подібного дискомфорту є нагромадження в організмі молочної кислоти. Під час занять спортом в організмі відбувається так званий гліколіз - розщеплення глюкози для одержання енергії. Продуктом такої реакції і є молочна кислота. Але природою передбачена альтернатива гліколізу. Ми не будемо вдаватися в сутність біохімічних процесів, однак, якщо протягом тренування Ви кілька разів зробите перепочинок - кілька спокійних вправ, то запасний варіант спрацює. Енергоресурси відновляться без надлишкового утворення молочної кислоти. А відповідно, болючі відчуття, ломота в м’язах після тренування будуть зведені до мінімуму.

Сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть Вам у досягненні бажаного результату.

Переглядів: 2262

Розповісти друзям

Схожі матеріали
Ви ввели неправильний код!


Додати коментарНОВИНИ ММА

НОВІ СТАТТІ

ДРУЖНІ САЙТИ
Мікс-Файт клуб «Вікінг»
м. Івано-Франківськ, 2010-2018

Розробка та супровід сайтів — «Сайти під ключ»
95252vk