Попередній місяць Грудень Наступний місяць Попередній рік 2021 Наступний рік
   
ВИПАДКОВЕ ФОТО
Чемпіонат України з фрі-файту серед юніорів та дорослих та Всеукраїнський турнір пам

Тренування з мікс-файту

ПАРТНЕРИ

Лого ІФОФБМ

Лого Ютім
Розгорнути
1.9.2015

Грепплінг - боротьба на підкорення


Грепплінг (англ. Grappling, Submission Fighting, Submission Wrestling, No-Gi Grappling) - вид спортивного єдиноборства, який поєднує в собі техніку всіх борцівських дисциплін, з мінімальними обмеженнями по використанню больових і задушливих прийомів. Дана боротьба не включає в себе нанесення ударів і використання зброї. Прагнення закінчити поєдинок достроково, за допомогою больового або задушливого прийому, є відмінною рисою грепплінг, оскільки в деяких видах боротьби основною метою є або позиційне домінування (вільна і греко-римська боротьба), або одержання очок за певну кількість кидків та інших технічних дій ( дзюдо і самбо), після чого спортсмену присуджується перемога. Іншою відмінною рисою грепплінг є форма. Одяг спортсмена складається з шортів і рашгарда (обтягуючої футболки з коротким і довгим рукавом). Важливо, що одяг має повністю прилягати до тіла, щоб під час сутички не давати нікому переваги.
 
 
Техніка грепплінга представлена широким спектром методів, таких як: клінч, кидок і звалювання, больовий прийом і удушення, позиційна боротьба, вислизання, перевороти (Свіп)
 
Клінч. Клінчем є боротьба спортсменів в положенні стоячи за участю верхньої половини тіла. Використовується для того щоб підготувати кидок, або захист від нього.
 
Кидок і тейкдаун. Кидок - це техніка, за допомогою якої один з борців виводить з рівноваги іншого, піднімає його в повітря і вдаряє об землю. Кидки характерні своєю амплітудно і красою. Мета кидка - вивести опонента з ладу сильним ударом об землю або зайняти домінуючу позицію. Тейкдаун відрізняється від кидка тим, що він проводиться без підйому супротивника в повітря і без характерної для кидка амплітудно. За своєю суттю тейкдаун являє собою звалювання супротивника на землю, щоб продовжити сутичку там.
 
Больовий прийом і удушення. Удушення використовується, щоб привести опонента в несвідомий стан. Розрізняються два типи удушень:
 • повітряне удушення, застосовується для припинення надходження повітря в легені противника;
 • кров'яний удушення, застосовується для припинення надходження крові в мозок супротивника.
 
Больові прийоми застосовуються для пошкодження суглобів супротивника, або інших частин тіла, що заподіює сильний біль супернику і призводить до його здачі. Больові прийоми поділяються на:
 • важелі, за допомогою яких суглоб опонента рухається по прямій поза його нормального діапазону руху;
 • вузли, за допомогою яких суглоб опонента обертається по своєї осі поза його нормального діапазону руху;
 • утиски (ущемлення), за допомогою яких мускул супротивника стискається між кістками (зазвичай гомілки і передпліччя), або ущемлення, які розширює, розділяє суглоб.
 
Позиційна боротьба. Використовується для приведення противника в положення, в якому він не здатний атакувати. Типи позицій:
 • гард;
 • полугард;
 • утримання збоку (сайд маунт);
 • утримання зі спини (бек маунт);
 • утримання верхи (маунт);
 • утримання з боку голови («північ-південь»);
 • «Коліно-на-животі»;
 • «Розп'яття».
Вислизання. Вислизання застосовується для того, щоб борець зміг змінити невигідну борцівскую позицію на вигідну. Наприклад, коли лежачи спортсмену вдається повернутися в положення стоячи, або коли спортсмену, якого застосовують больовий прийом або удушення, вдається вислизнути з нього, або коли спортсмен будучи в невигідній позиції повертає себе в становище гарда.
 
Переворот (свіп). Дана техніка застосовується для зміни невигідної позиції на вигідну з допомогою перевороту супротивника.
 

Що таке "грепплінг"? У чому його ефективність?

 
Останнім часом велику популярність у всьому світі все більше завойовує греплінг (боротьба в партері). Чемпіонати з греплінг збирають величезну кількість учасників і глядачів. Що ж приваблює людей до цього виду бойових мистецтв? Насамперед - ефективність. Як не банально це звучить, але опинившись на землі і не володіючи хорошими навичками боротьби в партері, ви відчуєте свою незахищеність і вразливість. Ви повинні визнати факт, що опинитеся ви на землі чи ні, в більшості випадків залежить не від вас - це просто відбувається, незалежно від ваших намірів. Так навчитеся боротися на землі - до цього, за статистикою, зводиться 70% вуличних бійок! Ось що каже з цього приводу відомий майстер Ройлер Грейсі:
 
"Не існує більш приголомшуючого для агресора способу відбиття атаки, ніж кинути його на землю, де супротивника можна контролювати і домінувати над ним. Цей контроль дає вам найширші можливості застосовувати, в залежності від ситуації, різні прийоми. Ви можете бути з противником акуратні, а можете бути жорстокі, коли тримайте його під контролем - боротьба дає вам вибір. Якщо ви не хочете переходити на землю, або через наявність кількох атакуючих, або через непридатною поверхні землі, ви можете скористатися своїми навичками боротьби для того, щоб утриматися на ногах, або для того, щоб боротися в стійці. Ви не завжди повинні перекладати бій на землю. Зовсім навпаки. Якщо вас повалять на землю, ваше вміння дозволить вам домінувати над противником і контролювати його. Однак воно також дасть вам інструменти для того, щоб залишитися на ногах і битися в стійці, якщо ви цього захочете. "
 

Роль грепплінгу у розвитку Чемпіонатів з боїв без правил

 
Важливу роль боротьби "внизу" відразу зрозуміли учасники перших Чемпіонатів з боїв без правил. Представники бразильського джиу-джитсу, володіють навичками боротьби в партері, не залишали їм шансу. Не вступаючи в обмін ударами, вони миттєво скорочували дистанцію, знаходили можливість опинитися на землі і, постійно покращуючи свою позицію, проводили противнику больовий або задушливий прийом.
 
 
Спочатку більшість бійців різних стилів вважали, що той, хто сильніше і швидше б'є противника, при цьому краще захищаючись, переможе суперника, просто криваво побивши його. До їх превеликий подив, переважна більшість поєдинків відбувалося зовсім за іншим сценарієм. Обидва бійці починали з ударів руками і ногами, але потім швидко сходилися в клінч. Потім, як правило, вони виявлялися на землі. Бійці, які мають досвід боротьби в партері, отримували явну перевагу, в той час як інші, опинившись там крім своєї волі, ставали практично безпорадними, абсолютно не уявляючи собі, що робити в даній ситуації. Представники бразильського джиу-джитсу, відмінно володіючи техніками боротьби лежачи, переконливо здобували перемогу за перемогою. Їм не треба було бити своїх супротивників. Замість цього вони швидко валили їх на землю, а потім застосовували різні больові захвати і задушення, змушуючи суперника здатися. У деяких випадках, коли бразильців самих валили на землю, вони застосовували відшліфовані навички боротьби на землі для того, щоб перемогти, перебуваючи під противником. У той час це було чимось абсолютно новим. Для більшості людей бути зверху супротивника практично означало його перемогти. На очах у всіх збувалася мрія всіх бойових мистецтв - вони побачили стиль, який дозволяє маленькій людині перемагати великого, більш сильного, умілого супротивника з мінімумом насильства і крові.
 
Стало очевидним, що володіння тільки ударними техніками не полишало бійцям шансів для перемоги, і навпаки, володіння спеціальними прийомами - задушення і больовими, які змушують противника здатися або завдають йому важкі ушкодження суглобів або позбавляють свідомості, були найефективнішим способом досягнення перемоги - набагато ефективніше ударів.
 
До теперішнього часу рівень майстерності виріс багаторазово. Багато яскравих, досвідчених бійців, кожен зі своїм почерком ведення поєдинків. Але всі вони, все до останньої людини зрозуміли - без відточених навичок боротьби в партері там робити нічого.
 

Що дадуть вам заняття грепплінгу?

 
Ви навчитеся бути надзвичайно стійкими в боротьбі, використовувати для боротьби не тільки руки або ноги - все ваше тіло стане інструментом боротьби. Навчітеся проводити задушливі і больові прийоми, наносити удари з будь-яких положень або, навпаки, сковувати супротивника.
Багатьох, особливо з віком, відштовхує від боротьби боязнь падати на землю. У грепплінгу падіння зведені до мінімуму. Є достатньо великий арсенал звалювання супротивника без виконання кидків.
 
Почавши займатися грепплінгу, ви відчуєте результат вже через кілька занять. Ваші фізичні кондиції - витривалість, сила будуть зростати від заняття до заняття багаторазово.
 • у Вас з'явиться стимул покращувати свою фізичну форму - займатися силовою і загальнофізичної підготовкою.
 • в Суперечці з представниками інших видів бойових мистецтв ваше вміння боротися буде вашим переконливим аргументом.
 • ваша Фігура стане спортивною і підтягнутою.

Запрошуємо до нас в зал :)

 
 
 

Відкритий чемпіонат по грепплінгу "LVIV-OPEN 2014"

Переглядів: 3200

Розповісти друзям

Схожі матеріали
Ви ввели неправильний код!


Додати коментарНОВИНИ ММА

НОВІ СТАТТІ

ДРУЖНІ САЙТИ
Мікс-Файт клуб «Вікінг»
м. Івано-Франківськ, 2010-2021

Розробка та супровід сайтів — «Сайти під ключ»
95252vk