Попередній місяць Червень Наступний місяць Попередній рік 2020 Наступний рік
ВИПАДКОВЕ ФОТО
Чемпіонат України з фрі-файту серед юніорів та дорослих та Всеукраїнський турнір пам

Тренування з мікс-файту

ПАРТНЕРИ

Лого ІФОФБМ

Лого Ютім
Розгорнути
27.10.2016

Тренування пальців для захоплень за одяг і не тільки ...


Я являюся великим прихильником того, що вправи, спрямовані на тренування спеціальних характеристик, необхідних для виконання бійцем технічних дій, повинні бути максимально наближені за формою і динамічному стереотипу до реальних технічних дій.
 
У зв'язку з цим я хочу описати кілька вправ, спрямованих на розвиток міцного захвата. А ще конкретніше - захват за одяг ... або м'які тканини противника (шкіра, жирові складки, деякі м'язи).
 
Існує багато тренажерів і вправ, які створені для того, щоб натренувати силу пальців і всієї кисті в сукупності, але часто стереотип і форма за допомогою цих тренажерів і вправ захоплення не відповідає такому в реалі.
 
Більш того, утримання захоплення найчастіше необхідно не для того, щоб утримувати його (хоча хороший захоплення за м'які тканини може виявитися непоганим больовим прийомом).
 
Найчастіше захоплення необхідний для подальшої технічної дії, наприклад, кидка, удушення, больового прийому або утримання противника. У будь-якому випадку противник або масою власного тіла, або мускульною силою буде чинити опір.
 
Цей вплив може відбуватися під різними кутами, іноді комбінованим впливом, наприклад, викручуванням і т.д.
 
Все це наводить на думку, що тренуючи захват, який був би хороший для проведення прийомів, необхідно включити в тренування такі вправи, які моделювали б реальний бойовий захват і протидія цьому захвату з боку противника.
 
Насправді це досить невелика група вправ, хоча варіантів, які можна відпрацьовувати, розуміючи базові принципи, існує безліч.
 
Основними ключовими інструментами, за допомогою яких будуть моделюватися справжні захвати, є одяг і шматки шкіри або шкірозамінника.
 
У подальших описах  буде використовуватися обороти «захоплення за одяг» або «складки одягу». Це не слід розуміти буквально, тому що це може бути і  одяг, і драпірування з тканини або шкірозамінника, а може і сама оболонка боксерського мішка або гімнастичного мату (якщо вони використовуються у вправах) і т.п.
 
Ну а тепер, власне, про вправи ...
 
Методи навантаження, використовувані в цих вправах, такі:
 
масою власного тіла
масою партнера або важкого предмета
власної мускульною силою
мускульною силою партнера
 
Вправи з використанням маси власного тіла:
 
полувіс під нахилом (ноги на підлозі) з захопленням за одяг, закріплену на вертикальній основі (стіна, шведська стінка, дереві і ін.)
вертикальний полувіс (ноги на підлозі) з захопленням за одяг, закріплену на вертикальній основі (стіна, шведська стінца, дереві і ін.)
вертикальний віс (ноги не торкаються опори) з захопленням за одяг, закріплену на горизонтальній основі або перекинуту через горизонтальну основу (краю стіни, перекладині, гілці дерева та ін.)
 
Вправи з використанням маси тіла партнера (ідеальний варіант) або важкого предмета:
 
піднімання від землі (підлоги) лежачого партнера, захопивши за одяг (з відривом від підстави всього тіла або тільки з одного боку)
піднімання від землі (підлоги)  партнера, захопивши за одяг
піднімання від землі (підлоги) лежачого предмета (боксерський мішок, мішок з картоплею або чого завгодно.), захопивши за складки тканини, в яку предмет може бути попередньо загорнутий (з відривом від землі всього предмета або тільки з одного боку).
 
Вправи з використанням тільки своєї мускульної сили:
 
1. статичні вправи в захопленні за складки матерії, що імітують натягування на себе, підведення, стягуванням вниз і т.д.
 
2. динамічні вправи (ривки) в захопленні за складки матерії, що імітують натягування на себе, підведення, стягуванням вниз і т.п.
 
Вправи з використанням м'язової сили партнера:
 
1. статичні вправи в захопленні за складки матерії одягу партнера:
 
натягування на себе
відтягування в сторони
підведення
стягування вниз і т.п.
 
2. динамічні вправи (ривки) в захопленні за складки матерії одягу партнера:
 
натягування на себе
відтягування в сторони
підведення
стягування вниз і т.п.
 
Захвати двома руками можуть проводитися на різних рівнях, з різним положенням (поворотом) рук по відношенню один до одного.
 
Всі вправи можуть виконуватися як із захопленням обома руками, так і однієї, що значно збільшить навантаження.
 
Збільшення товщини захоплюваної складки теж посилює навантаження.
Переглядів: 1349

Розповісти друзям

Схожі матеріали
Ви ввели неправильний код!


Додати коментарНОВИНИ ММА

НОВІ СТАТТІ

ДРУЖНІ САЙТИ
Мікс-Файт клуб «Вікінг»
м. Івано-Франківськ, 2010-2020

Розробка та супровід сайтів — «Сайти під ключ»
95252vk