Попередній місяць Квітень Наступний місяць Попередній рік 2021 Наступний рік
     
ВИПАДКОВЕ ФОТО
Чемпіонат України з фрі-файту серед юніорів та дорослих та Всеукраїнський турнір пам

Тренування з мікс-файту

ПАРТНЕРИ

Лого ІФОФБМ

Лого Ютім
Розгорнути
3.3.2017

Як біг впливає на організм?


Вплив бігу на кісткову систему
 
Кістки людини - опора нашого тіла, яка складається з більш ніж 200 кісток. Кістки з'єднані між собою за допомогою суглобів.
 
При бігу кров активно приливає до інтенсивно працюючої м'язової тканини, яка в свою чергу живить кісткову тканину. При виконанні рухових дій (кроків, стрибків) кістки піддаються підвищеним навантаженням - здавлення, скручування або розтягування. В результаті  цього в кістки надходить набагато більше поживних  органічних речовин.
 
При правильно налагоджених систематичних заняттях бігом кістки всього організму і, перш за все, кістки ніг набувають більш високу механічну міцність.
 
 
Вплив бігу на м'язову систему
 
При нестачі рухової активності м'язи втрачають тонус - постійна напруга.
 
Часто навіть короткочасна пробіжка за автобусом для людини, який веде сидячий спосіб життя, стає важким випробуванням. З цієї причини для кращого стану м'язів необхідно більше рухатися. М'язова система (понад 600 різних м'язів) не тільки забезпечує переміщення людини в просторі, але і служить своєрідним корсетом, що підтримує скелет і внутрішні органи людини.
 
Через це при втраті тонусу м'язів також можуть спостерігатися захворювання внутрішніх органів, розлади опорно-рухового апарату.
 
Вплив бігу на серцево-судинну систему 
 
Серце і кровоносні судини (вени, артерії, капіляри) здійснюють рух крові по організму.
 
Залежно від ваги в організмі людини міститься 4-5 л крові. При інтенсивному фізичному навантаженні тканини потребують більшої кількості поживних речовин і кисню, тому серце починає працювати з більшою частотою. Таке тренування серцево-судинної системи дозволяє їй в критичний момент (при вимушених різких фізичних навантаженнях, хвилюванні) спрацювати швидко і правильно і не викликати кисневого голодування міокарда - коронарної недостатності. Недаремно лікарі рекомендують помірні пробіжки як основний засіб для профілактики серцевих хвороб.
 
Вплив бігу на дихальну систему 
 
При бігу організм відчуває потребу в кисні, в зв'язку з цим у бігуна збільшується глибина дихання, а легені задіюються на повну потужність (в спокої працює тільки п'ята-шоста частина легень).
 
При русі м'язи відчувають кисневе голодування - гіпоксію, через що в тканини надходить менша кількість кисню, ніж потрібно для руху з високою інтенсивністю. Щоб уникнути гіпоксії, мобілізуються компенсаторні механізми - швидкість утилізації кисню зростає більш ніж в 100 разів, підвищується здатність м'язів засвоювати кисень, з'являється витривалість.
 
Вплив бігу на травну систему
 
В результаті травних процесів надходить в організм їжа розщеплюється на поживні речовини, які потім доставляються до тканин. При бігу поживних речовин потрібно більше, отже, органи травлення працюють інтенсивніше, збільшується шлункова і кишкова секреція.
 
Ні в якому разі не можна бігати натщесерце або відразу після щільного обіду. При пробіжці в голодному стані організму просто нізвідки брати енергію (тому учасникам багатогодинних марафонів і пробігів завжди надають харчування на трасі), а наповнений шлунок займає більше місця, піднімаючи діафрагму і ускладнює роботу органів дихання і кровообігу.
 
Багато хто вибирає біг як найбільш легкий (і дешевий) спосіб схуднути. Під час пробіжок на природі легко дихається чистим повітрям, навколо змінюються прекрасні пейзажі, можна розслабитися і подумати в тиші під звук своїх кроків або насолодитися музикою в плеєрі. Не можна не згадати про задоволення від швидкого бігу або тривалої виснажливої пробіжки.
 
Отже, як не крути, а заняття бігом (та й взагалі спортом) - справжній «наркотик щастя» задоволених людей.
Переглядів: 3601

Розповісти друзям

Схожі матеріали
Ви ввели неправильний код!

RadikUnoro 01:26, 1.12.2018

Want poznakomitsa closer come to the site
http://bestrealgirl.com/?u=6ex8kwf&o=uz5kxp7

<a href=http://bestrealgirl.com/?u=6ex8kwf&o=uz5kxp7><img src="https://photographers.ua/thumbnails/pictures/41412/800xeas_2753_novyy_razmer.jpg"></a>

GeorgeDon 20:37, 7.2.2019

GeorgeDon 03:38, 10.2.2019

Eddiegyday 07:31, 26.3.2020

ivanBeals 05:24, 7.4.2020

WalterPione 02:41, 21.4.2020


Додати коментарНОВИНИ ММА

НОВІ СТАТТІ

ДРУЖНІ САЙТИ
Мікс-Файт клуб «Вікінг»
м. Івано-Франківськ, 2010-2021

Розробка та супровід сайтів — «Сайти під ключ»
95252vk