Попередній місяць Грудень Наступний місяць Попередній рік 2021 Наступний рік
   
ВИПАДКОВЕ ФОТО
Чемпіонат України з фрі-файту серед юніорів та дорослих та Всеукраїнський турнір пам

Тренування з мікс-файту

ПАРТНЕРИ

Лого ІФОФБМ

Лого Ютім
Розгорнути
30.9.2010

Переваги в бою


Природно, що ніхто не застрахований від поразки. Отримати поразку може як людина далека від мордобою, так і фахівець з якого-небудь єдиноборству.

Мова не піде про індивідуальні причини програшу. Існують фактори, використання яких робить закономірним або перемогу, або поразку. Це - переваги.

Перевага - це вміння бути кращим. Є перевага - є перемога. Немає переваги - є поразка. Чи існує ідеальна і абсолютна перевага? Що виділити як перевагу? Перевага в чому приведе до перемоги? Не знайти відповіді на ці питання - це значить не мати переваги, а значить програти.

А як бути у випадку, коли яка-небудь форма переваги стає нормою, вивчається і тренується в різних секціях різних єдиноборств, потім використовується і застосовується, а злочинець виявляється битим? Чи може одна й та ж форма переваги бути ефективною при використанні різними виконавцями?

У різних єдиноборствах: карате, бокс, боротьба і т. д. вивчаються і відпрацьовуються саме тактичні та технічні дії (прийоми і зв'язки) з якимись нормами і критеріями до автоматичного виконання. Так, це приносить позитивний результат.

Але, будь-яка дія відбувається в часі. На що ж тратиться час? На підготовчі дії або на захист себе і поразка супротивника? Виконання дій у послідовності, в рамках норм, законів і правил не тільки вимагає часу, а й сковує можливості і затягує результативність.

Діючи таким чином, перевага буде у того, хто володіє великою кількістю прийомів і зв'язок, і хто їх краще відпрацював. Але так чи інакше, безпосереднє виконання зводиться до обміну ударами і прийомами. Виходить 50х50, хто кого. А це махаловка. А вистояти проти вуличного бійця і перемогти його в найкоротші терміни при такому власному виконанні практично неможливо.

Тому в першу чергу, необхідно для себе відповісти на запитання: "Де і в яких умовах я збираюся застосовувати і використовувати власні вміння і навички? У спортзалі або на вулиці?" А потім розібратися в відмітних характеристиках умов.

Вуличне зіткнення - це реальна загроза для власного здоров'я і життя, це фізичні каліцтва, це безжалісність і підлість, удари в спину, раптовість і обман, відсутність бійцівської честі, добивання супротивника.

На вулиці немає і не повинно бути яких-небудь правил, рамок і умовностей. На вулиці вирішується єдине завдання - ефективність будь-яким способом і в найкоротші терміни.

Не варто розраховувати на перевагу в силі, звичайно ж, спрацювати може і удар з місця. Але його треба зробити, тобто діяти, а це і є перевага дії. Хто хитрий, спритний, швидший, рухоміший, хто використовує ситуацію і не повторюється - той переможе.

При вуличній сутичці про рівень підготовки противника, його можливості нічого не відомо і дізнаватися це немає ні часу, ні можливості, точно також як і на різне «експериментування» за принципом «а раптом вийде». Необхідно мати переваги в дії, враховуючи, що другого дубля не буде.

 У реальному зіткненні дії виконуються тільки заради:

  • захисту себе,
  • ураження противника,
  • відволікання противника.

І більше нічого зайвого.

А на які дії неможливо зреагувати, і за допомогою яких можна захиститися в частки секунди?

Саме простота дій та їх невидимість - потрібна, не таке як у всіх, доступне в освоєнні та ефективне у застосуванні матиме перевагу.

Високий знає, що він високий. І він знає, що це його перевага. І він розраховує на свій зріст. Потужний знає, що він потужний. І він знає, що це його перевага. І він розраховує на свою фізичну силу. Володіє сильним ударом, кидком, іншим прийомом знає це і розраховує на це. І т. д. і т. п.

А якщо я поступаюся противнику в зрості, фізичній силі, віці, технічній і тактичній підготовці, що мені йому протиставити? У чому моя перевага?

Коли я знаю, що я здатний діяти хитро, спритно, підступно, напевно, без жалю і роздумів. Коли я не сумніваюся у власних діях. Коли це відпрацьовується щодня. То це моя перевага, яку я протиставлю проти будь-якого супротивника. І тоді абсолютно байдужі для мене його зріст, фізична сила і технічна підготовка.

І це не означає, що я його недооцінюю, а себе звеличую. І це не означає, що противник не діє. Ні. Просто фізичних, тактичних і технічних факторів, всьому загальноприйнятому і стандартному протиставляється система природних дій і пересувань.
У карате, боксі, різних видах боротьби та інших видах єдиноборств і бойових мистецтв відпрацьовується і практикується не системна дія, а ситуативне, що виконується в якійсь послідовності в якійсь ситуації. Це означає, що такі дії можна прорахувати і знайти від них протиотруту.

У системі природних дій відсутня будь-яка послідовність і логіка мислячої істоти. Тому що сенс природних дій в:

  • відсутності різниці між побутової та екстремальної ситуаціях,
  • у відсутності догм, правил, норм, законів, критерій,
  • у застосуванні повсякденних дій. Не потрібні акробатичні вишукування і піруети.

В цьому простота.

Невидимими дії стануть, якщо вони будуть:
Використовуватися з різними маскуваннями й відволіканнями.
Раптовими, різкими, вибуховими. Моментальними. Виконуватися раптом, відразу. Без попередження. Без попередніх та попереджувальних рухів. З того положення, де знаходиться частина тіла.
Швидкими. Швидкісними.
Виконуватимуться в з'єднанні коротких і довгих рухів.

Останній момент розглянемо на прикладі руки. Коли частини руки (кисть, передпліччя, плече) в задану ціль рухаються в одному напрямку і по одній траєкторії - це довгий рух. Коли за різними напрямками та траєкторіями - короткі рухи. Довгі рухи використовуються, природно, на довгих дистанціях, і помітити їх, виходячи з дистанції, шансів більше. Короткі - на коротких, і помітити їх значно складніше. Помітити ж і зреагувати на з'єднання довгих з короткими, на якій би дистанції вони не виконувалися, практично неможливо.

Чим простіше, тим геніальніше, а значить ефективніше.

Переглядів: 2703

Розповісти друзям

Схожі матеріали
Ви ввели неправильний код!

Thomasabort 02:18, 14.4.2018

DwightApand 09:24, 14.4.2018


Додати коментарНОВИНИ ММА

НОВІ СТАТТІ

ДРУЖНІ САЙТИ
Мікс-Файт клуб «Вікінг»
м. Івано-Франківськ, 2010-2021

Розробка та супровід сайтів — «Сайти під ключ»
95252vk