Попередній місяць Грудень Наступний місяць Попередній рік 2021 Наступний рік
   
ВИПАДКОВЕ ФОТО
Чемпіонат України з фрі-файту серед юніорів та дорослих та Всеукраїнський турнір пам

Тренування з мікс-файту

ПАРТНЕРИ

Лого ІФОФБМ

Лого Ютім
Розгорнути
9.10.2010

12 кроків збільшення швидкості удару


Швидкість. Засліплююча, заворожуюча швидкість, можливо, є найбільш бажаною і візуально вражаючою майстерністю в бойових мистецтвах. Блискавичні удари Брюса Лі створили йому репутацію. Швидкість властива більшості з видатних професійних боксерів, таких, як Шугар Рей Леонард і Мухаммед Алі. Сила Алі була лише адекватна його статурі, тоді як швидкість удару - просто феноменальною. А руки Леонарда, можливо, були найшвидшими з усіх тих, яких коли-небудь бачив світ. Також, колишній чемпіон фулл-контакт карате Білл Уоллес ніколи не володів великою силою удару, але блискавичні удари ногами завоювали йому, до тепер не побитий, професійний рекорд на рингу.

Чи закладена ця магічна сила в генах людини, або її можна придбати і збільшити за допомогою тренувань? За словами др. Джона ЛяТурретта - володаря чорного поясу в кенпо-карате і докторського ступеня в спортивній психології - будь-хто може стати "найшвидшим", якщо буде слідувати декільком основним принципам.

"Тренування швидкості на 90% є психологічним, а може і на 99%", говорить ЛяТурретт. Такий психологічний підхід до тренування, здається, приніс результати 50-річному інструктуру карате з Медфорда, штат Орегон. Офіційно було зареєстровано, що він зумів зробити 16,5 ударів за одну секунду, і він стверджує, що його учні можуть зробити це навіть ще швидше. Слідуючи 12 ступеням програми по збільшенню швидкості.

1. ВЧІТЬСЯ, спостерігаючи за фахівцями. "Якщо людина хоче стати швидким бігуном, але не виходить з дому, то він вчиться бути калікою в інвалідному кріслі", говорить ЛяТурретт. "Все, що йому потрібно зробити, це вийти з будинку, знайти швидкого бігуна його віку, сили і фізіології тіла, і вивчати його рухи, в точності роблячи те, що той робить".

2. ВИКОРИСТОВУЙТЕ плавні, текучі удари. Плавна техніка ударів китайського стилю володіє набагато більшою вибуховою силою, ніж традиційні реверсивні удари в карате і в боксі, стверджує ЛяТурретт, оскільки швидкість удару генерується імпульсом. Ви можете натренувати мозок і нервову систему для завдання швидких ударів. Щоб досягти цього, виконуйте "плавну" вправу, що складається з послідовності рухів, починаючи з трьох-чотирьох ударів за раз. Як тільки ви починаєте виконувати цю комбінацію автоматично, додайте трохи більше рухів, потім ще трохи, до тих пір, поки ваша підсвідомість не навчиться зв'язувати кожен окремий рух в один потік, подібний до водопаду. Через деякий час, ви зможете робити 15-20 повних рухів за одну або навіть менше секунд.

3. ВИКОРИСТОВУЙТЕ сфокусовану АГРЕСІЮ. Ви повинні навчитися миттєво переходити з пасивного стану в стан бойової готовності для того, щоб атакувати до того, як супротивник зуміє передбачити ваші дії. Будь-які сумніви про вашу здатність захистити себе повинні бути викорінені шляхом психологічної підготовки, перш ніж ви потрапите в стресовий стан.

Час реакції на яку-небудь дію ділиться на три фази - сприйняття, рішення і дія - що разом займає, приблизно шосту частину секунди. Сприймати інформацію і ухвалювати відповідні рішення слід в розслабленому стані, щоб не дати натяк супротивникові про ваших подальших діях. Як тільки ви сфокусувалися, ви можете провести атаку настільки швидко, що ваш суперник не встигне і оком моргнути.

Щоб правильно виконати цей тип атаки, ви повинні бути абсолютно впевнені у своїй правоті і здатності правильно діяти, інакше ви програєте. Як виражається сам Ля Турретт: "Базікаючи, не готуйте рис". Ви повинні бути агресивні і упевнені в своїй майстерності. Впевненість у собі повинна народжуватися в бою з реальним супротивником більшою мірою, ніж при виконанні ката, де ви атакуєте уявного противника.

Ви також повинні зберігати постійний стан готовності, уважно спостерігати за подіями, навколо вас, бути в будь-який момент готовим, у разі небезпеки, реалізувати потенційну силу. Це особливий фізичний, психічний і емоційний стан може освоїти будь-яка людина, але тільки в умовах безпосередньої конфронтації з супротивником.

Як тільки ви досягли цього рівня підготовки, проаналізуйте і постарайтеся розкласти по категоріях з'явилися у вас відчуття. Пізніше, в умовах поєдинку, ви можете витягти з пам'яті отриманий досвід, що дасть вам безперечну перевагу перед супротивником.

Задайте собі наступні питання: Що особливо відволікає мене? Можливо, відстань між мною і супротивником? Або його неприхована злість по відношенню до мене? Його манера виражатися? Яка увага надає на мене це психічний стан? Які відчуття я переживаю? Як я виглядав? Який у мене був вираз обличчя? Які м'язи були напружені? Які розслаблені? Що я сам собі говорив, перебуваючи в цьому стані? (Краще всього було б, якби ви не "бурмотіли" щось там про себе.) Які уявні образи виникали у мене? На чому я був зрітельно зосереджений?

Після того, як ви знайдете собі відповіді на поставлені питання, відтворіть ситуацію знов, постарайтеся, щоб у вашому мозку знову яскраво виникли відчуття, навколишнє оточення і звуки. Повторюйте це знову і знову до тих пір, поки ви не будете в змозі ввести себе в цей психічний стан у будь-який момент.

4. ВИКОРИСТОВУЙТЕ готові стійки, які можуть дати вам можливість вибору. Один із секретів успіху Уоллеса полягав в тому, що він з однієї єдиної позиції ніг міг миттєво провести бічний удар ногою, круговий удар і зворотний круг з однаковою точністю. Одним словом, ваша стійка повинна дати вам можливість робити рубають удари, удари в стилі "кіготь", ліктями, поштовхи або удари "мелений", залежно від дій супротивника.

Використовуйте бойову техніку, яка, як ви вважаєте, найбільшою мірою підходить вам. Навчитеся займати таку позицію, з якої вам досить зробити лише незначний рух, щоб пересунутися від однієї мішені до іншої. Підбір натуральної (природною) бойової позиції виключає необхідність у виборі стійкі і дозволяє вам зловити супротивника зненацька. А спантеличений супротивник - вже наполовину переможений.

5. ОСТЕРІГАЙТЕСЯ психології одного смертельного удару. Цей висновок правила номер один. Ваша початкова атака повинна бути послідовністю, що складається з трьох ударів навіть в тому випадку, якщо перший удар був здатний зупинити атакуючого супротивника. Перший удар є "закускою", другий - "основним блюдом", ну, а третій - "десертом".

У той час, як нічого не підозрюючи, противник готується до прямого удару або удару "задньої" ногою, - говорить ЛяТурретт, - ви можете засліпити його ляпанцем по очах, кулаком лівої руки ударити в скроню, правим ліктем в іншу скроню. Потім ви можете вдарити його правим ліктем в щелепу, а лівою рукою по очах. Опустіться в стійку на колінах і вдарте правим кулаком в пах, а двома пальцями лівої руки - по очах супротивника. Ось і кінець цієї історії ".

6. ВИКОРИСТОВУЙТЕ вправи по візуалізації. Під час занять вправами на розвиток швидкості удару, ви повинні думати, що виконуєте удари з бажаною для вас швидкістю. "Якщо ви не бачите, ви не зможете це зробити", - говорить ЛяТурретт. Така психологічна підготовка багато в чому доповнює фізичну.

Візуалізація не так вже складна, як думають багато людей. Спробуйте зробити наступний експеримент: зупиніться прямо зараз і опишіть собі колір вашої машини. Потім апельсин. Потім вашого кращого друга. Яким чином ви зуміли все це описати? Ви УЯВИЛИ їх собі.

Багато людей не знають, що вони часто створюють "образи" в своїй голові на підсвідомому рівні. Ту частину мозку, яка відповідальна за створення і відтворення образів, цілком можна точно набудувати навіть в тому випадку, якщо вони не звикли звертатися до неї.

Як тільки ви навчилися представляти себе в умовах реального бою, спробуйте побачити і відчути, що ваші дії досягають вибраних вами мішеней. Відчуйте, що ваші зігнуті коліна додають потужності вашим ударам. Відчуйте поштовх вашої ноги по м'ячу під час удару, і т. д. ..

7. Ідентифікуйте відкриті мішені. Щоб навчитися ідентифікувати відкриті мішені і передбачати дії супротивника, необхідно тренуватися з реальним супротивником. Відчуття синхронності можна добитися шляхом багатократного відтворення атак до тих пір, поки у вас не з'явиться тверда впевненість у тому, що ви зможете застосовувати його в умовах реального бою.

Однією з причин того, що у боксерів настільки хороша швидкість удару є те, що вони тисячі разів відпрацьовують свою техніку в спарингу. І коли перед ними виникає мета, вони не думають, вони ДІЮТЬ. Цей підсвідомий навик можна легко придбати, але короткого шляху досягнення цього немає. Ви повинні тренуватися знов і знов до тих пір, поки ваші дії не стануть інстинктивними.

8. НЕ "телеграфуйте" ваші дії. Не має значення, наскільки ви швидкі, оскільки якщо ваш супротивник передбачив ваші дії, ви вже не достатньо швидкі. Можете вірити чи ні, вашому супротивникові складніше побачити удар, що йде на рівні його очей, чим круговий удар збоку.

Удар "хук" (не кругом, а хук) вимагає набагато більше рухів, і його набагато легше блокувати. Одним словом, правильно проведений удар в область перенісся може уразити супротивника раніше, ніж він зрозуміє, що ви його вдарили. Перш за все, не видавайте своїх намірів стискаючи кулаки, рухаючи плечем або глибоким зітханням перед завданням удару.

Як тільки ви засвоїте фізичну структуру техніки вправ, попрактикуйтесь у витяганні переваг з обмежень сприйняття людини, намагаючись зайняти положення, що обмежує можливість супротивника побачити і передбачити ваші дії. Цей навик вимагає багато практики, але як тільки ви засвоїте його, ви зможете атакувати супротивника, практично безкарно.

9. ВИКОРИСТОВУЙТЕ правильну дихальну техніку. Під час бою багато спортсменів затримують дихання, чим завдають собі великої шкоди. Тіло стає напруженим, в наслідок чого зменшується швидкість і сила ваших ударів. Киай під час виконання техніки навіть шкодить вам, оскільки гасить ваш імпульс. Ключем до високої швидкості ударів є те, що ви повинні видихати повітря відповідно до ударів.

10. Підтримуйте хорошу фізичну форму. Гнучкість, сила і витривалість грають найважливішу роль при самозахисті навіть враховуючи те, що більшість вуличних боїв тривають секунди. Якщо ваше тіло одночасне гнучке і розслаблене, то ви зможете завдавати ударів практично під будь-яким кутом, уражаючи високі і низькі цілі без незручної зміни стійок. Також, надзвичайно важлива і сила ніг. Чим сильніше будуть ваші ноги, тим сильніше буде ваш удар, і тим швидше ви зможете скорочувати відстань між вами і супротивником. Важливо збільшити силу рук і передпліч шляхом тренувань з обтяженнями і спеціальними вправами на удари. Вправи допоможуть вам укріпити долоні і зап'ястя, поліпшать точність і проникнення ударів.

11. ТРЕНУЙТЕСЬ завзято. Ви повинні дати собі зобов'язання три рази на тиждень протягом 20-30 хвилин прагнути помітно поліпшити швидкість удару. Будьте готові до того, що неминуче наступлять періоди, коли вам буде здаватися, що ви не робите значного прогресу. Більшість людей випробовують п'ять рівнів відчуття прогресу або відсутності видимих результатів під час тренувань.

Існує "несвідома некомпетентність" (буквально) коли Ви не усвідомлюєте проблеми та шляхи їх вирішення.

Це така точка, коли ви розумієте, що ваші знання і майстерність недостатні, і ви починаєте шукати шляхи вирішення проблеми. "Несвідома некомпетентність" означає те, що ви можете виконати нові вправи тільки тоді, коли вашу увагу гранично сфокусовано.

Це найбільш важка ступінь орієнтувань, і вам здається, що вона триватиме цілу вічність. Процес трансформації свідомості в дії рефлексій займає приблизно від 3000 до 5000 повторень. "Несвідома некомпетентність" є єдиним рівнем майстерності, коли справжня швидкість стає досяжною. У той час, як ви вчитеся реагувати інстинктивно. Досягти цього рівня можна лише шляхом тисяч повторень техніки. Більшість людей знаходиться в цьому рефлексивному або автоматичному психічному стані, коли ведуть свою машину, що дозволяє їм реагувати на дорожні неприємності з несвідомим холоднокровністю, вони не замислюються над тим, як перемкнути передачі або натискати на гальмо. Ви не зможете збільшити швидкість удару до тих пір, поки ваші базові рухи не грунтуватимуться на рефлексах. Фінальним ступенем майстерності є "свідомість вашої несвідомої некомпетентності", чого зуміли за весь час досягти лише кілька людей.

12. ЗБЕРІГАЙТЕ природну, розслаблену, збалансовану стійку. Кращою бойовою стійкою є та, що не виглядає як бойова стійка. Як точно відзначив легендарний майстер меча з Японії Мусасі Міямото "Ваша бойова стійка стає вашою повсякденною стійкою, а ваша повсякденна стійка стає бойовою". Ви повинні точно знати, яку техніку ви можете застосувати з кожної позиції, і повинні вміти виконати її природним шляхом, без коливань або зміни стійкий.

* * *

Практикуйте ці 12 принципів щодня протягом 20-ти хвилин. Після місяця тренувань ви будете вдосконалювати нову, нищівну швидкість. ЛяТурретт каже: "Не існує від природи швидких бійців. Кожному доводилося так само, як і вам, тренуватися. Чим з більшою ретельністю ви тренуєтеся, тим менше ви уразливі в бою".

Переглядів: 13892

Розповісти друзям

Схожі матеріали
Ви ввели неправильний код!

orgalgale 06:50, 22.12.2020

Levitra Cost Uk CymnBomyjott <a href=https://bansocialism.com/>online cialis pharmacy</a> kneect receta de viagra

LbgvaclE 09:42, 29.1.2021

JdbxvaclE 15:13, 1.2.2021

FvfcWoura 16:21, 3.2.2021

buy real viagra 365 pills <a href="http://hopeviagrin.com/ ">viagra generic priority mail shipping</a> can yu buy viagra over the counter at chemist in australia

LbsxvaclE 18:48, 4.2.2021

canadian pharmacy viagra generic <a href="https://ssviagriia.com/ ">purchase viagra in usa</a> viagra professional

JbbvvaclE 21:01, 5.2.2021

international pharmacies that ship to the usa <a href="http://canadianpharmnorx.com/ ">drugstore online</a> medical pharmacies

Jbnbglash 21:31, 5.2.2021

most reliable canadian pharmacies <a href="http://online21rxon.com/ ">modafinil online pharmacy</a> pharmacie canadienne

Kuikarogs 23:21, 5.2.2021

buy viagra and prescription drugs <a href="http://viagerkr.com/ ">female viagra wikipedia</a> sydney viagra

Kbcxhact 00:25, 8.2.2021

medication costs <a href="http://xuypharmacyonline.com/">online pharmacy busted</a> try our ed pack

AhkdvaclE 11:29, 8.2.2021

canadian pharmacy 365 <a href="http://storerxpharmcanada.com/ ">cvs online pharmacy</a> hair loss

FqhhvaclE 13:52, 9.2.2021

try our ed pack <a href="http://happyrxpharmacy21.com/ ">п»їed meds online without doctor prescription</a> best price prescription drugs

NncsWoura 20:27, 9.2.2021

where to buy generic viagra in canada <a href="http://lightvigra.com/ ">redtube viagra</a> generic viagras

LabxvaclE 15:57, 11.2.2021

cialis qual o valor <a href="https://jecialisbn.com/ ">alguem ja usou o cialis</a> use of cialis tablets

FbsgWoura 15:57, 11.2.2021

does cialis work <a href="http://llecialisjaw.com/ ">best price cialis 20mg</a> cialis\'

JbbnvaclE 22:26, 12.2.2021

para que se utiliza cialis <a href="http://ljcialishe.com/ ">28 year old cialis</a> cialis complications

Jbnvglash 22:59, 12.2.2021

cash advance up to 1500 <a href="http://samcash21.com/ ">payday loans in duluth mn</a> weekly repayment payday loans

Kbbfarogs 00:12, 13.2.2021

viagra no prescription <a href="http://kloviagrli.com/ ">generic viagra supplier india </a> viagra blog site

Kvaxhact 14:00, 14.2.2021

phone number for everest cash advance <a href="http://rirocash.com/ ">quick cash loan in davao</a> access cash loan

AhbzvaclE 18:21, 16.2.2021

payday loans in searcy arkansas <a href="http://daymoneygo.com/ ">payday loan citrus heights ca</a> salary advance loan program

FqbbvaclE 20:26, 17.2.2021

advance america cash advance fort mill sc <a href="http://ascashapply.com/ ">payday loan calculator script</a> loan and advance difference

NbnhWoura 00:20, 18.2.2021

cost of 50mg viagra in canada <a href="https://vigedon.com/ ">best viagra uk </a> how to get viagra prescription

FjjuWoura 19:18, 26.2.2021

diabetes and viagra <a href="https://viagraonlinejc.com/ ">http://viagraonlinejc.com/ </a> viagra soft

Kndnhact 17:54, 1.3.2021

viagra duration <a href="http://viagratx.com/ ">viagra pills for men</a> cheapest generic viagra

NbmoWoura 10:44, 4.3.2021

generic cialis uk <a href="http://buycialisxz.com/ ">genric cialis </a> cialis payment paypal

LmoppvaclE 15:03, 23.3.2021

http://essaywriteris.com/ - write my essay students buy essay cheap <a href="http://essaywriteris.com/ ">write my college essay me</a> great essay writers

JvqqvaclE 12:59, 24.3.2021

https://dissertationahelp.com/ - dissertation writing dissertation uk <a href="http://dissertationahelp.com/ ">examples of dissertation</a> examples of dissertation proposals

Grvglash 08:02, 26.3.2021

https://kloviagrli.com/ - bob dole viagra https://vigedon.com/ - viagra commercial model https://llecialisjaw.com/ - cialis and viagra https://jwcialislrt.com/ - levitra vs cialis https://jecialisbn.com/ - cialis daily dose

Brfghact 21:38, 29.3.2021

https://ljcialishe.com/ - cialis coupon cvs https://cialisvja.com/ - cialis for prostate https://viagraonlinejc.com/ - 200 mg viagra https://viagratx.com/ - viagra price https://buycialisxz.com/ - cialis medication

AbdgvaclE 11:07, 23.4.2021

Astelin http://canadianeve21.com/ canadian pharmaceuticals online safe

FbsfvaclE 05:27, 24.4.2021

Atorlip-5 https://uspharmus.com/ drugstore online shopping

LrbsvaclE 11:48, 24.4.2021

levitra expired <a href=https://uslevitraanna.com/>how to take levitra</a> levitra 20 mg coupon

RfvbWoura 18:15, 24.4.2021

buy cialis without doctor prescription http://cileve.com/ cialis purchase canada

LhdvWoura 05:14, 26.4.2021

generic cialis in ireland http://asciled.com/ cialis (generic)

JbsdvaclE 19:03, 26.4.2021

online discount pharmacy https://onlinecanda21.com/ antibiotics

Gvdbglash 13:06, 29.4.2021

tadalafil use in females https://boxtadafil.com/ buy tadalafil online paypal

AbdgvaclE 06:51, 1.5.2021

Flomax http://canadianeve21.com/ - canadian pharmacy review order medicine online

Bbdfhact 09:29, 1.5.2021

xanax and viagra https://gensitecil.com/ viagra prescription online

RfvbWoura 11:59, 1.5.2021

cialis funny http://cileve.com/ cialis blac

LrbsvaclE 23:37, 1.5.2021

viagra cialis levitra online pharmacy <a href=https://uslevitraanna.com/>levitra buy</a> generic levitra online

FbsfvaclE 05:03, 2.5.2021

generic viagra online pharmacy https://uspharmus.com/ canadian pharmacies shipping to usa

LhdvWoura 06:12, 3.5.2021

buy original cialis https://asciled.com/ buy cialis in australia

LbsoWoura 07:54, 7.5.2021

original cialis com http://ucialisdas.com/ price comparison cialis

JebgvaclE 23:59, 7.5.2021

Cialis <a href=https://pharmacylo.com/>medical information online</a> pharmacy website

Gtnbglash 01:31, 9.5.2021

viagra xxx http://jokviagra.com/ - viagra with alcohol viagra doses

AnoovaclE 07:46, 11.5.2021

viagra mechanizm dzialania https://llviagra.com/ viagra bij apotheek

RebfWoura 19:13, 12.5.2021

cialis 20mg online https://rcialisgl.com/ - canadian pharmacy cialis no prescription original cialis uk

LebnvaclE 10:58, 13.5.2021

costco pharmacy pricing <a href=https://xlnpharmacy.com/>canada pharmaceutical online ordering</a> Lexapro

LbsoWoura 13:06, 14.5.2021

free cialis online http://ucialisdas.com/ - coupon for free cialis cialis pills australia

JebgvaclE 22:57, 15.5.2021

pharmacy online store <a href=http://pharmacylo.com/>canadadrugs pharmacy</a> canada pharmacy

orgalgale 07:59, 16.5.2021

<a href=http://vsviagrav.com/>viagra

Bbshhact 14:44, 17.5.2021

genaric viagra http://loxviagra.com/ generic viagra in usa

AnoovaclE 00:17, 18.5.2021

2 tabletten viagra https://llviagra.com/ cheap viagra overnight

LbsoWoura 20:44, 20.5.2021

cialis usa http://ucialisdas.com/ cialis free offer

orgalgale 23:09, 21.5.2021

<a href=http://vskamagrav.com/>kamagra 100mg lowest prices

AnoovaclE 00:58, 22.5.2021

can we use viagra tablets https://llviagra.com/ viagra kobieca

LebnvaclE 12:59, 24.5.2021

best drugstore foundation <a href=http://xlnpharmacy.com/>online pharmacy weight loss</a> canada discount pharmacy

Gtnbglash 19:19, 24.5.2021

can i take 200mg of viagra http://jokviagra.com/ - super viagra lady viagra

RebfWoura 19:32, 24.5.2021

cialis w/dapoxetine http://rcialisgl.com/ mex rx cialis

vaclEAni 05:15, 26.5.2021

canadian online pharmacy viagra https://pharmacyken.com/ - pharmacy store in india cvs pharmacy store hours on sunday

vaclEHtf 00:09, 27.5.2021

cialis for women dosage https://cialishav.com/ - cialis .uk cialis and headaches

vaclEDev 07:29, 27.5.2021

naltrexone online pharmacy <a href=https://cjepharmacy.com/>rite aid pharmacy how many store</a> rx pharmacy fords nj

Wouraloh 15:13, 28.5.2021

cialis price comparison https://rcialisgl.com/ - cialis 5mg does daily cialis work

WouraVed 08:43, 29.5.2021

why is cialis so expensive 2016 https://krocialis.com/ - get generic cialis overnight recreational cialis

vaclEGtv 17:54, 29.5.2021

pharmacy tech class online <a href=https://pharmacyhrn.com/>xanax canadian pharmacy</a> reputable online pharmacy

vaclEAni 02:11, 1.6.2021

buying drugs canada <a href=https://pharmacyken.com/>best online foreign pharmacies</a> canada pharmacy sarasota fl

vaclEHtf 22:17, 1.6.2021

can you buy cialis in mexico <a href=https://cialishav.com/>cialis 20 mg instructions</a> can cialis raise blood pressure

vaclEAni 02:25, 8.6.2021

northwest canada pharmacy <a href=https://pharmacyken.com/>canadianpharmacyusa24h</a> compounding pharmacy canada

orgalgale 13:20, 8.6.2021

<a href=https://vslasixv.com/>furosemide without prescription

vaclEHtf 19:56, 8.6.2021

cheapest cialis 5mg <a href=https://cialishav.com/>cialis 50 mg</a> cialis available in walgreens over counter??

orgalgale 01:56, 24.6.2021

<a href=https://vslevitrav.com>can you get levitra cheap

heifyAni 11:04, 5.8.2021

exexyloh 11:17, 5.8.2021

RtgvaclEDev 15:06, 7.8.2021

phapyHtf 15:10, 7.8.2021

exexyloh 09:39, 9.8.2021

DefvaclEGtv 23:36, 10.8.2021

phapyHtf 07:39, 11.8.2021

RtgvaclEDev 08:25, 11.8.2021

MobbyAsd 10:53, 11.8.2021

exexylcd 08:31, 14.8.2021

lymnSef 07:58, 15.8.2021

Cnukheify 22:49, 17.9.2021

thesis assistance writing <a href="https://thesisctl.com/ ">what is thesis writing</a>

Krbcexexy 22:55, 21.9.2021

writing a doctoral thesis <a href="https://thesistga.com/ ">thesis advice</a>

Cntfheify 19:08, 9.10.2021

viagra haittavaikutukset <a href="https://xvigraux.com/ ">viagra acquista online</a>

AnmkMobby 21:21, 9.10.2021

side effects viagra young men <a href="https://lvigrasc.com/ ">viagra e distacco di retina</a>

Snuklymn 08:39, 10.10.2021

why would you take viagra <a href="https://ivigraoj.com/ ">viagra to gain confidence</a>

DnrvvaclE 22:43, 10.10.2021

where can i get generic viagra <a href="https://avigraev.com/ ">viagra ou en acheter</a>

Fthtphapy 08:30, 11.10.2021

viagra generic names <a href="https://tvigrast.com/ ">qual o mais eficaz viagra ou cialis</a>

Cntfheify 17:26, 12.10.2021

viagra y el oxido nitrico <a href="https://xvigraux.com/ ">was geschieht wenn eine frau viagra nimmt</a>

Htbnexexy 19:17, 12.10.2021

otros nombres del viagra <a href="https://dvigrarf.com/ ">heart safe viagra</a>

AnmkMobby 19:19, 12.10.2021

taking a quarter viagra <a href="https://lvigrasc.com/ ">viagra generico comprar brasil</a>

DnrvvaclE 02:25, 14.10.2021

viagra co cong dung gi <a href="https://avigraev.com/ ">darf ein diabetiker viagra nehmen</a>

Fthtphapy 12:20, 14.10.2021

pfizer viagra in mumbai <a href="https://tvigrast.com/ ">la viagra hace caer el pelo</a>

Cntfheify 00:16, 17.10.2021

buy viagra uk online paypal <a href="https://xvigraux.com/ ">viagra patent expiration</a>

Htbnexexy 03:10, 17.10.2021

the best online viagra <a href="https://dvigrarf.com/ ">viagra como posso comprar</a>

Lasix 18:29, 29.10.2021

Cheap Dutasteride Secure Ordering Drugs Store On Line


Додати коментарНОВИНИ ММА

НОВІ СТАТТІ

ДРУЖНІ САЙТИ
Мікс-Файт клуб «Вікінг»
м. Івано-Франківськ, 2010-2021

Розробка та супровід сайтів — «Сайти під ключ»
95252vk